Новини Асоціації

30.07.2011 WCPT новини

ІІІ загальні збори Української Асоціації фахівців фізичної реабілітації

14.05.2010

11-12 травня 2010р. в місті Львові за адресою, вул. Тершаківців, 6-А, “Євроготель”, конференц-зала, 2 поверх, відбулися ІІІ загальні збори Української Асоціації фахівців фізичної реабілітації та був проведений семінар на тему "науково обгрунтована (доказова) практика у фізичній терапії". У роботі зборів прийняли участь представники осредків Асоціації, зарубіжні та інші гості. Зокрема: Філіп ван дер Віз (Нідерланди), представник Голландської Королівської Асоціації фахівців фізичної реабілітації та Емма Стокс (Ірландія), представник Правління Світової Конфедерації фізичної терапії (WCPT).

У програмі ІІІ зборів Асоціації було:

- представлено діяльність проекту МАТРА в рамках Асоціації;
- обговорено формування статусу та назви професії "фахівець з фізичної реабілітації" в Україні;
- розглянуто співпрацю Асоціації з урядом державними установами та ішими організаціями;
- представлено аналітичний огляд веб-ресурсу Асоціації;
- представлено співпрацю Асоціації з Грузинською Асоціацією Райдтерапевтів;
- представлено співпрацю Асоціації з Групою Активної реабілітації (ГАР) у покращенні реабілітаційних послуг для людей із спинальною травмою;
- представлено Міжнародний день Фізичної Терапії;
- проведено інтерактивну роботу в групах по реалізації стандартів практичної діяльності фізичного терапевта;
- розглянуто критерії членства в Асоціації;
- представлено хід та виконання поставлених завдань Асоціацією;
- прийнято нових членів до Асоціації;
- обговорення стратегічного планування на наступні роки.

У рамках семінару "науково обгрунтована практика" були визначені та обговорені у групах основні положення використання на практиці результати досліджень. 

Під час дискусій та обговорень були прийняті наступні рішення та завдання:

Детальні рішення:
 1. Затвердили зміну назви Асоціації. Замість ГО "Українська Асоціація фахівців фізичної реабілітації" прийняти назву ГО "Українська Асоціація фізичної терапії";
 2. Прийняли проек компетенцій фахівця фізичної реабілітації;
 3. Прийняли Обласну Луганську Асоціацію фахівців фізичної реабілітації, як повноправного члена Української Асоціації фахівців фізичної реабілітації.
 4. Прийняли Волинський осередок, як повноправного члена Української Асоціації фахівців фізичної реабілітації.
 5. Встановили розмір членського внеску на 2010 рік у розмірі 100 гр.
 6. Інформувати членів Асоціації про її діяльність через веб-сторінку.
 7. Провести наступні загальні збори у вересні-жовтні 2011 року.
Загальні (стратегічні) завдання Асоціації:
 1. Формувати статус професії фахівця фізичної реабілітації (ФФР) на Україні (формування діяльності для офійного визнання статусу професії фізична реабілітації через співпрацю з міністерствами різного відомства).
 2. Розробити посадові обов'язки ФФР (скласти опис сфери діяльності ФФР, створити перелік основних документів, які мають регулювати діяльність ФФР, запропонувати документи на розгляд членам Асоціації з метою надання пропозицій та редакції, затвердити запопоновані докумети на загальних зборах).
 3. Створювати професійні відносини між: пацієнтами (клієнтами); урядом, міністерствами; медичними та іншими фахівцями (лікарями, фізіотерапевтами, інструкторами лікувальної фізичної культури, масажистами, соціальними працівниками, психологами, педагогами, та іншими спеціалістами); членами Асоціації та фахівцями фізичної реабілітації; освітніми закладами (університетами, інститутами, іншими навчальними закладами); Світовою конфедерацією фізичної терапії (WCPT).
 4. Підвищувати професійний розвиток ФФР (визначити та формувати професійні вимоги ФФР, опрацьовувати сторені вимоги разом з ВНЗ по плануванню курсів підвищення кваліфікації для професійного розвитку ФФР).
 5. Залучення ФФР з метою отримання членства Асоціації (формувати вимоги щодо вступу до Асоціації).
 6. Підвищувати рівень поінформованості про дану професію у суспільстві (розповсюджувати бюлетень Асоціації, інформувати про веб ресурс Асоціації, проводити тематичні семінари, конференції, тренінги для членів Асоціації, пацієнтів (клієнтів) та інших фахівців).
 7. Формувати назву професії на Україні (визначити зміст терміну та загальні положення світового тлумачення "Фізична терапія", визначити зміст терміну та загальні положення тлумачення "Фізична реабілітація" в Україні, користуватись цими термінами, як синоніми).
 8. Отримати членство у Світовій Конфедерації фізичної терапії (розробити стратегійний план вступу Асоціації до WCPT на підставі отриманих вимог).
Затвердженні вище згадані загальні завдання являються стратегічними на період 4-5 років діяльності Асоціації. Уся детальна інформація про хід виконаних завдань буде висвітлена на нашій веб-сторінці.

16-тий Міжнародний WCPT конгрес відбудеться 20-23 червня у 2011 році в Нідерландах (Амстердам), на якому Українська Асоціація фахівців фізичної реабілітації має намір стати повноправним членом Світової Конфедерації фізичної терапії.

Детальну інформацію про 16-тий Міжнародний WCPT конгрес можна отримати тут

Назад