Новини

21.02.2019

Практична діяльність заснована на доказах

Що таке практична діяльність заснована на доказах? Класичне визначення практичної діяльності заснованої на доказах сформулював Девід Саккетт (David Lawrence Sackett) ще у 1996 році...

12.02.2019

Оновлення опису фізичної терапії

Світова Конфедерація Фізичної Терапії (СКФТ) відстоює те, щоб професія фізична терапія несла відповідальність за формулювання сфери практичної діяльності професії та визначення ролі фізичних терапевтів.

Детальніше »

09.11.2018

Конференція по фізичній терапії та ерготерапії

Конференція по фізичній терапії та ерготерапії рамках міжнародної конференції «Актуальні проблеми спортивної медицини» 29 листопада 2018 року

Детальніше »

08.09.2018

Всесвітній День Фізичної Терапії

Фізична активність є корисною для вашого тіла

Детальніше »

20.04.2018

Роз'яснення та офіційна позиція УАФТ

Роз’яснення та офіційна позиція УАФТ щодо доказовості у фізичний терапії та використання у нейрореабілітації таких авторських методик як нейророзвиваюча терапія Бобат (NDT/Bobath) та пропріорецептивна нейром’язова фасилітація (PNF)

Детальніше »

Створення міцної професійної основи в Україні (WCPT journal July 2009)

30.10.2009 Степан Кобeлєв (0 комент.)

WCPT journal
July 2009

Створення міцної професійної основи в Україні

Українські фахівці фізичної реабілітації радо приймали в Україні гостей - представників Світової Конфедерації Фізичної терапії та Королівської Голландської асоціації фахівців фізіотерапії в травні 2009 року, оскільки самі вони вже давно працюють над тим, щоб збудувати міцний професійний фундамент для своєї професії в рідній країні.

Українська Асоціація фахівців фізичної реабілітації прагне стати членом Світової Конфедерації Фізичної терапії в 2011 році. Бренда Майєрз, Генеральний секретар Світової Конфедерації Фізичної терапії та Емма Стокс, член Виконавчого комітету Конфедерації були запрошені в Україну, щоб розповісти про вимоги, яким повинні відповідати організації для вступу в Конфедерацію, а також поділитись порадами, щодо того, як досягти офіційного статусу професії фахівця фізичної реабілітації в Україні, порівняти досвід подібної роботи у інших країнах. Візит гостей співпав у часі з річними загальними зборами Української Асоціації фахівців фізичної реабілітації.

Філіп ван дер Віз та Генрі Кієрз, представники Королівської Голландської асоціації фахівців фізіотерапії теж взяли участь у зборах. Українська Асоціація має партнерську угоду з Голландською асоціацією, згідно якої, остання надає підтримку своїм українським колегам у формуванні міцної професійної основи для фахівців фізичної реабілітації в Україні. В ході низки зустрічей і семінарів впродовж чотирьох днів у місті Львові представники, української та голландської асоціацій вивчали не тільки практичні аспекти створення професійних асоціацій, але також розглянули окремі питання статусу професії, які є актуальними у багатьох країнах світу, порівняли їх із ситуацією в Україні та обговорили, як можна побудувати міцну основу для розвитку і становлення професії в майбутньому.

Оксана Кунанець-Сварник з Української Асоціації фахівців фізичної реабілітації розповіла, про три основні проблеми, що стоять перед ними на шляху становлення професії в Україні. "Ми повинні зміцнити потенціал та можливості нашої Асоціації шляхом реорганізації та збільшення кількості її членів. Ми повинні встановити стандарти діяльності для нашої професії шляхом створення критеріїв відповідності для членства у нашій Асоціації. Ми потребуємо визнання професії на загальнодержавному рівні через визнання робочих місць для фахівців фізичної реабілітації Міністерствами Охорони здоров’я, Освіти і науки та Праці і соціальної політики, а також у приватній практиці".

Вона каже, що головною подією у їхній діяльності стало затвердження Етичного кодексу Асоціації. "Присутність та участь Бренди та Емми озброїли нас важливою інформацією, що стосується членства у WCPT і пробудили справжнє прагнення до успішного прийняття нашої Асоціації у склад Конфедерації. Участь Філіпа та Генрі вселила в нас віру в те, що ми не самотні у своїх прагненнях і стремліннях, але маємо підтримку справжніх сильних партнерів".

Наші гості додали членам нашої Асоціації стимулу у прагненні досягти їхнього рівня професійної кваліфікації і змусили нас почуватися частиною великого руху спільноти фахівців фізичної терапії.

Одна з конкретних проблем, з якою стикаються фахівці фізичної реабілітації в Україні, особливо у світлі їх бажання бути частиною світового професійного співтовариства, стосується безпосередньо назви професії. Коли професія виникла і почала утверджуватись в Україні в 1997 році, практикуючі фахівці, представники даної професії були відомі як "фахівці фізичної реабілітації". Назви "фізіотерапевт" чи "фізичний терапевт" не використовувались, тому що, на той час вже існувала професія "лікаря фізіотерапевта", який займався, головним чином, призначенням та використанням методів електротерапії.

Емма Стокс, яка приїхала з Ірландії, де теж, в свій час, були проблеми пов’язані з іншим професійним терміном "фізичний терапевт", зуміла запевнити українських колег, що вони не єдині, хто стикнувся з таким питанням.

"Я розповіла українським колегам про розвиток професії з історичної точки зору, показуючи як вона формувалася і розвивалася в інших країнах стикаючись з подібними проблеми", каже Емма Стокс, яка є старшим викладачем коледжу Trinity в Дубліні. Професійні об’єднання часто виникають як органічне єднання різних груп людей".

Асоціація є дуже зацікавлена тим, як зможуть вони покращити якість освіти фахівців фізичної реабілітації в своїй країні, апробувати і ліцензувати освітні програми. Якщо вони визначать певний перелік та рівень знань і навичок, якими повинні володіти нові випускники освітніх закладів, що готують фахівців фізичної реабілітації, то це ймовірно допоможе їм знайти відмінності і чітко відмежувати їхню професію від представників інших медичних професій.

Назад