Новини

17.12.2017

IX Міжнародний медичний форум «Інновації в медицині - здоров'я нації»

25-27 квітня 2018 року у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» відбудеться ключова подія у сфері охорони здоров'я України – IX Міжнародний медичний форум «Інновації в медицині - здоров'я нації».

Детальніше »

26.11.2017

Вебінар: 8 кроків моделі ВООЗ щодо процесу надання послуг із забезпечення крісел-колісних

Представляємо вступ до 8-крокової моделі ВООЗ щодо процесу надання послуг із забезпечення крісел-колісних

Детальніше »

12.11.2017

Професійні документи - оновлення

Опубліковано та розміщено у вільному доступі два документи

Детальніше »

06.10.2017

Академія інсульту - 2017

10 листопада 2017 року в рамках Академії інсульту - 2017 відбудеться спільне засідання фахових організацій у якому приймає участь Асоціація.

Детальніше »

13.09.2017

Створена нова закладка на нашому веб сайті

Нашому веб сайті створено нову закладку - Членство

Детальніше »

Проект MATRA "Покращення якості життя та стандартів послуг для неповносправних дітей шляхом розвитку та розбудови громадянського суспільства в Україні"

Проект MATRA, підтриманий урядом Нідерландів, розпочав свою діяльність 1 жовтня 2008 року і тривав 3 роки.

Учасниками проекту були такі українські організації:
 • Національна Асамблея інвалідів України;
 • Львівський дитячий навчально-реабілітаційний “Джерело”;
 • Львівська обласна Асоціація фахівців фізичної реабілітації.
Партнерами з Нідерландів виступають:
 • фундація SOFT Tulip;
 • фонд Socires;
 • Голландська Королівська Асоціація фізичної терапії.
Мета проекту: надавати адекватні послуги і стимулювати інтеграцію у суспільство дітей з неповносправністю шляхом формування спроможностей надавачів послуг, зміцнення громадянського суспільства і зміни політики.

У рамках цього проекту було заплановано:
 • аналіз загальнонаціональних законодавчих і нормативних документів, які стосуються питань дитинства, соціального захисту дітей із неповносправністю та їхніх сімей;
 • оцінка декларованих прав неповносправних дітей та їхніх родин і шляхів реалізації цих прав;
 • порівняння загальнонаціональних стандартів, стандартів ЄС та ООН щодо захисту дітей із неповносправністю;
 • підготовка проектних пропозицій стосовно розробки необхідного відповідного законодавства і нормативної бази.
Одним із практичних результатів проекту була розробка та проведення фахівцями Навчально-реабілітаційного центру “Джерело” спільно з нідерландськими фахівцями чотириденного навчального-методичного курсу “Базовий догляд неповносправних дітей” для працівників трьох дитячих будинків-інтернатів 3-4 профілю, підпорядкованих Міністерству праці та соціальної політики України.

Цей курс ґрунтувався на сучасних, науково доказових та практично апробованих у європейських країнах методах комплексної реабілітації неповносправних дітей. Персонал закладів отримав відповідні знання та вміння у догляді та реабілітації дітей.

Також проведено навчальні курси на базі НРЦ “Джерело” для працівників програм “Раннього втручання” із різних регіонів України, які зможуть надавати більш якісні послуги сім’ям, у яких народжуються неповносправні діти. Діяльність проекту таким чином була спрямована на розвиток адекватних послуг за місцем проживання як гідну альтернативу інтернатним закладам для неповносправних дітей.

Вищезгаданий Проект передбачав також становлення і розвиток Української Асоціації фізичної терапії, що сприятиме визнанню статусу, модернізації і стандартизації професії.

У рамках проекту було реалізовано:
 • загальні збори Української Асоціації фізичної терапії за участю Бренди Меєрс, Генерального секретаря Світової Конфедерації Фізіотерапії та Філіпа ван дер Віза, представника Голландської Королівської Асоціації фізичної терапії. Загальні збори відбулися 28 травня 2009 року у м.Львові;
 • видано періодичний інформаційний бюлетень (частотність - щопівроку), і створенний веб-сайт Української Асоціації фізичної терапії;
 • робочі візити в Україну членів Королівської Голландської асоціації фізичної терапії з метою обміну досвідом;
 • участь представників Української Асоціації фізичної терапії у загальних зборах Світової Конфедерації Фізичної Терапії у 2011 р. в Амстердамі, Нідерланди з метою отримання членства;
 • круглий стіл у Києві на тему стандартизації, законодавчої бази і перспектив реабілітації в Україні.
Проект надав можливість розвивати демократичні принципи, що є характерною особливістю громадянського суспільства, співпрацювати над реалізацією спільної мети, захищати інтереси соціально незахищених груп населення.